Bakan Kaya Bingöl’de

Ziyaret ve çeşitli programlara katılmak üzere Bingöl'e giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, havalimanında Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve diğer yekililer ile vatandaşlar tarafından karşılandı.

 

Bakan Kaya, ilk olarak Bingöl Valiliğini ziyaret ederek, Vali Köşger'den ilin sorunları hakkında bilgi aldı. 

 

Burada YGS Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya ve TEOG sınavlarında Türkiye birincileri arasına giren öğrencileri kabul eden Bakan Kaya, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

YGS Şampiyonu Ahsen Zeynep Kaya ile yakından ilgilenen Bakan Kaya, YGS maratonunun geride kaldığını belirterek, "Şimdi LYS'ye gireceksiniz. İnşallah seni de benim okulum olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesine bekliyoruz" ifadesini kullandı.

 

Bakan Kaya, YGS şampiyonu Ahsen Zeynep Kaya'nın hedefinin de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu öğrenmesi üzerine "Maşallah. Başarılar dilerim" dedi.

 

Daha sonra İnönü ve Genç caddelerinde esnaf ziyareti yapan Bakan Kaya, Döryol Parkı'nda vatandaşlarla çay içerek bir süre sohbet etti.

Bakan Kaya ziyaretleri kapsamında Şehitler Muhammed Koşan ve Kadir Karaman'ın ailelerini de ziyaret etti.

Diyarbakır'da Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kadir Karaman'ın kendi adını taşıyan oğlu Kadir ile yakından ilgilenen Bakan Kaya, ''Kahraman Şehidimizin dünya güzeli evladı bize emanet'' dedi.


Devlet olarak her zaman şehitlerin emanetlerine sahip çıktıklarını belirten Bakan Kaya, şunları kaydetti:

 

“Bugün bölgede yürütülen operasyonlar sırasında Mehmetçiklerimiz maalesef şehit düştü. Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Devletimize ve milletimize başsağlığı diliyorum. Biz her zaman şehitlerimizin emanetlerine kutsal emanetler gibi sahip çıkıyoruz. Şehitlerimizin yakınları bizim için emanet olarak gördüğümüz, sahip çıktığımız ailelerimiz. Onların evlatları bizim evlatlarımızdır. Bugün Muş ve Bingöl'deki şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Onların bu vakur duruşları bizim için gurur vesilesi. Gerçekten şehit ailelerimizin bu vakur duruşu bizim için çok önemli. İnşallah bizim devlet olarak terörle mücadelemiz içeride ve dışarıda çok güçlü devam edecektir. Nereye saklanırlarsa saklansınlar mücadelemiz sürecek. Kimin arkasına saklanırlarsa saklansınlar güçlü bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya dek mücadelemiz güçlü bir şekilde devam edecek."


Bakan Kaya Şehit ailelerini ziyaretlerinin ardından Bakanlığımıza bağlı Balpeteği Çocuk Evi ile Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunu ziyaret etti.

Bakan Kaya ziyaret sırasında çocuklarla bol bol sohbet etti, fotoğraf çekildi.


Önceki Sayfa : ''Şehitlerimizin manevi emanetlerinin ifadesi olan tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsüne sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz"